Taşıt Tanıma Sistemi

Shell TTS web islemleri aracılıgıyla filonuzun akaryakıt yönetimini birkaç tıkla ofisinizden ayrılmadan yapabilirsiniz.Shell Taşıt Tanıma Sistemi, şirket araçlarınıza ekipmanlar monte edilerek araçlarınızın Türkiye’nin her köşesinde ki TTS hizmeti veren Shell istasyonlarından otomatik yakıt almasını sağlar. Shell müşterilerine 3 farklı taşıt tanıma ünitesi seçeneği sunar.
Akıllı Anahtarlık
• İçerisinde akıllı bir çip bulunduran anahtarlık şeklinde bir cihazdır.
• Hiçbir Montaj gerektirmez, elde taşınır.
Akıllı Halka
• Aracın depo kapağına monte edilen halka şeklinde elektronik bir antendir.
• Çok kısa sürede monte edilir.
Taşıt Kimlik Ünitesi
• Aracın iç sistemlerine baglı çalıslan ve depo kapağına takılan bir anten ile iç bagaja monte edilen bir ana üründen olaşan bir sistemdir.
• Detaylı montaj gerektirir ve km okuyabilme yetenegine sahiptir.

Taşıt Tanıma Sistemine Dahil Olma Süreci


Sözleşme Sistemi
kullanmaya baslayabilmek için öncelikle Shell Tasıt Tanıma Sistemi sözlesmenizi imzalamanız gerekmektedir.İmzalı ve kaşeli sözleşmenizi Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri ve Araç Kayıt Formu fotokopileri ile Shell Genel Müdürlüğü’ne göndermelisiniz.
Banka
Taşıt Tanıma Sistemi fatura ödemeleriniz için Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası ya da Akbank’dan kredili bir otomatik ödeme hesabı* açtırmanız yeterlidir.
Taşıt Tanıma Ünitelerinin Gönderimi
Sözleşme ve ekli evraklar Shell’e ulaştıktan sonra, banka kredi onayını takiben 7 iş günü içerisinde Taşıt Tanıma Üniteleri MNG Kargo aracılıgıyla müşteriye kargolanır.
Taşıt Tanıma Ünitelerinin Montajı
Akıllı Halka ve Taşıt Kimlik Ünite’lerinin montajı yetkili servis olan TURPAK tarafından gerçekleştirilmektedir.3 araçtan fazlası için TURPAK montaj servisini bulundugunuz lokasyona çağırabilirsiniz. Aksi durumda araçlarınızı montaj için TURPAK’a götürmeniz gerekmektedir. Servis bilgilerine internet adresimizden ulasabilirsiniz.

TTS'nin Avantajları


Shell Taşıt Taşıt Tanıma Sistemi yaygın istasyon ağı ile ihtiyacınız olan her noktada hizmetinizde. Size en yakın istasyonu bulmak için aşağıda ki haritayı kullanabilir yada istasyon listemizi indirebilirsiniz.

Akaryakıt Tüketiminiz için Tam Kontrol Şirketinizin hangi aracına , nerede , ne zaman ve ne kadar yakıt alınmış , araçlarınız km.başına ne kadar yakıt harcamış, haftalık olarak Shell Taşıt Tanıma Sistemi sayesinde size rapor ediliyor.
Pratik ve hızlı akaryakıt ikmali
İstasyonda kredi kartı, fiş, imza, nakit ödeme, fatura alma, bekleme yapmadan hızlı bir şekilde yakıt ikmali yapılır.
Ödeme Kolaylığı
Bütün ödemelerinizi tek bir noktaya ayda iki defa yapıyorsunuz. Yapıkredi, Akbank yada Garanti Bankası’ndan Shell tanımlı açtıracağınız kredili hesabınız sayesinde tüm ödemeleriniz artık otomatik.
Muhasebe Kolaylığı
Ayda sadece iki fatura ile muhasebe ve idari işlemlerinizin trafiği azalıyor.Böylece masraf fişi düzenleme, fişlerin bilgisayara girişi, fişlerin kontrolü, binlerce akaryakıt faturası, yüzlerce ödeme noktası, el tutan işler için personel zamanı harcama, düzenli rapor alamama gibi problemler ortadan kalkmaktadır.
Litre / KilometreTakibi
Akaryakıt giderleri üzerinde tam ve detaylı bir kontrol sağlanıp, olabilecek kayıplar engellenir.Km kontrolü sayesinde aracınızın tüketim performansını izleyebilirsiniz.